Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

     Taneční skupina Okolo působí při Základní umělecké škole Evy Randové v Ústí nad Labem pod vedením paní učitelky Martiny Hroudové. Skupina Okolo jako taková vznikla v roce 2006, přestože fungovala už dlouhá léta dříve. Původně zahrnovala pouze osm nejstarších členek tanečního oboru ZUŠ, postupem času se rozšířila na většinu tanečního oboru.

     V roce 2006 se skupina poprvé zúčastnila celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec... v Jablonci nad Nisou s choreografií Uvnitř zvonu. Následovala vystoupení na celostátní přehlídce v letech 2008 (Síla středu), 2009 (O strachu), 2010 (Sama sebou s tebou), 2011 (Na koho čekám?) a 2012 (Přemožena). Mladší žákyně naopak vystoupily na celostátní přehlídce dětských skupin v Kutné Hoře.

    Taneční skupina Okolo pravidelně pořádá vánoční představení a vystoupení ke konci školního roku, vystupuje na akcích ZUŠ a v roce 2011 si zatančila jako host na školním divadelním festivalu v německém Chemnitz a pořádala v Ústí nad Labem Den tance.